Šilalės rajone gyvenantys senjorai turi puikią galimybę sugrįžti į judresnį gyvenimą nemokamai dalyvaudami projekte „Senjorų ir neįgaliųjų fizinio aktyvumo skatinimas“. Projektas organizuojamas Šilalės sporto mokyklos ir yra bendrai finansuojamas Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministreija, Švietimo mainų paramos fondas ir Centrinė projektų valdymo agentūra.

Projekto tikslas: padidinti rajono gyventojų sveikatos raštingumo lygį bei suformuoti pozityvius sveikos elgsenos pokyčius.

Šilalės sporto ir laisvalaikio centre vykstančios senjorams skirtos mankštos yra itin populiarios ne tik tarp rajone gyvenančių senjorų, bet apie nemokamas mankštas sužinoję aplinkinių savivaldybių senjorai taip pat laukia savo eilės, kada galės dalyvauti nemokamuose užsiėmimuose. Pagyvenę žmonės į užsiėmimų lankymą žiūri itin atsakingai, stengiasi stropiai atlikti pratimus, reiškia savo nuomonę dėl vienokių ir kitokių veiklų. Užsiėmimuose rajono senjorai ir neįgalieji gali patobulinti savo plaukimo ir saugaus elgesio įgūdžius vandenyje, dalyvauja vandens aerobikos užsiėmimuose, mankštose su kineziterapeutu, sveikatingumo programoje pirtyse, o taip pat ir su šiemet įsigytais AQUA treniruokliais. Užsiėmimų metu jie ne tik sustiprėja fiziškai, atsikrato iki šiol kamavusių skausmų ar nerimo, bet ir susiranda naujų draugų, gyvai bendrauja tarpusavyje, išlaikydami senjorų orumą ir nesijausdami socialiai atskirti.

Šio projekto vienas iš uždavinių - didinti organizuotai lankančių sveikatinimo užsiėmimus rajono senjorų skaičių. Per 34 projekto įgyvendinimo mėnesius veiklose turėtų dalyvauti 1008 rajono senjorai ir neįgalieji. Kiekvienas projekto dalyvis baseine lankysis po 5 mėn. ir gaus 80 val. sveikatinimo užsiėmimų. Šių metų pavasarį ir rudenį dėl COVID-19 pandemijos šalyje įvedus karantiną, įsibėgėjęs ir jau daug dėmesio sulaukęs projektas, privalėjo būti stabdomas, o būdų, kaip senjorų fizinį aktyvumą palaikyti nuotoliniu būdu, tiesiog nebuvo galima teikti.

Kažkada viskas pasibaigs

Fizinis aktyvumas užtikrina ne tik atsparumą ligoms, bet ir gerą nuotaiką bei šviesų protą. Tai taip pat nuostabus „piešnuodis“ vienai iš moderniausių ligų, vadinamai depresija. Šilalės sporto mokyklos plaukimo instruktoriai yra įsitikinę, kad pasibaigus karantinui vėl turėsime galimybę susitikti su dideliu pozityvumu ir entuziazmu dvelkiančiais senjorais. Tikime, kad kažkada visa tai pasibaigs, kad tas išsiskyrimas, bendravimo stoka, dar labiau sumotyvuos mūsų senjorus.

Gitana Jurgutienė

Projekto vadovė