Šilalėje 24-ą kartą jėgas išbandė dviratininkai

Šilalėje XXIV kartą  jėgas išbandė dviratininkai

Liepos  2-4 dienomis Šilalės rajono keliais vyko tradicinės tarptautinės dviratininkų daugiadienės lenktynės jauniams - R.Navardausko taurė. Nors  pandemija pakoregavo  sportininkų  judėjimo galimybes, sulaukėme svečių iš Estijos bei Latvijos. Lietuvai atstovavo dvi Lietuvos rinktinės komandos po 6 sportininkus, Klaipėdos dviratininkai  ir merginos  atstovavo klubams. Pirmosios rinktinės sudėtyje buvo  kaunietis  Gediminas Kubelskas,  klaipėdietis Rokas Adomaitis ir keturi Šilalės sporto mokyklos ir Kvėdarnos klubo dviratininkai-Jomantas Venckus, Justinas Venckus, Kristupas Mikutis ir Edgaras Žekas. Šilalės sporto mokyklai ir Kvėdarnos klubui  atstovavo Auksė Strainytė.

Lenktynės prasidėjo liepos 2 dieną ryte - 3,7 kilometro prologu- asmeninėmis lenktynėmis laikui  Žadeikiuose. Greičiausias buvo estas  Madis  Mikhels, nuotolį įveikęs  net  52,1 km/h vidutiniu greičiu. Jam atiteko geltoni lyderio marškinėliai. Antras finišavo  Romet Pajur , nugalėtojui pralaimėjęs 11 sekundžių ir trečias buvo klaipėdietis Rokas Adomaitis.  Jomantas Venckus iškovojo 5-tą, Justinas Venckus 7-tą, Edgaras Žekas 10 –tą , Kristupas Mikutis – 17-tą vietas.  Iš merginų greičiausia buvo Auksė Strainytė, kuri apsivilko rožinius merginų lyderės marškinėlius, antra buvo Kotryna Strakšytė iš Utenos, ir trečia – klaipėdietė Ieva Kadagytė.

Po pietų laukė pirmasis 75 km etapas Kvėdarna-Žadeikai-Šilalė-Upyna-Kvėdarna. Etapą laimėjo Estijos sportininkai  Egert Johanson, antras finišavo Mikk Bauer ir trečias Madis Mikhels. Jomantas Venckus finišavo 10-tas. Auksė Strainytė išlaikė lyderės marškinėlius – su vaikinais finišavo  29-a.

Liepos 3-čiąją laukė 95 kilometrų etapas – Šilalė-Kaltinėnai-Laukuva-Šilalė-Kaltinėnai-Laukuva-Šilalė. Grupė  suskilinėjo į daug smulkių grupelių-priekyje keturi estai ir vienas latvis, už jų du Lietuvos rinktinės nariai, už jų dar du, toliau likusi grupė. Tokiu išsidėstymu dviratininkai pasiekė finišą. Kristupas Mikutis siekė iškovoti baltus jauniausio sportininko marškinėlius ir finišą pasiekė 8-as, nors nuo artimiausio varžovo atitrūko trimis minutėmis-pritrūko 28 sekundžių, kad savo planą įgyvendinti. Jomantas Venckus finišavo 9-as. Auksė Strainytė finišavo 26-a ir išsaugojo rožinius lyderės marškinėlius merginų grupėje.

Liepos 4-ją sportininkai varžėsi 60 km lenktynėse,  Šilalės miesto gatvėmis. Lenktynių etapą laimėjo Romet Pajur, antras buvo Kevin Koiv, trečias Gediminas Kubelskas. Jomantas  Venckus finišavo 7-as, Justinas Venckus 14-as, Kristupas Mikutis 16-as, Edgaras Žekas -17-as.

Generalinėje įskaitoje nugalėjo estas Madis Mikhels. Jomantas Venckus iškovojo 7-ą vietą, Kristupas Mikutis 13-tą, Justinas Venckus 14-tą, Edgaras Žekas -16 vietas. Auksė Strainytė tapo nugalėtoja tarp merginų. Komandų įskaitoje Lietuvos pirmoji komanda tapo nugalėtoja, aplenkusi Estijos ir Latvijos komandas.

Čempionu tapo klaipėdietis  R. Adomaitis, sidabras atiteko Jomantui Venckui, bronza kauniečiui Gediminui Kubelskui. Merginoms čempionato medaliai bus įteikti daugiadienėse lenktynėse Utenoje.

Mėgėjų 50 km lenktynes laimėjo kvėdarniškis Marius Zaleskis.

Apdovanojimus įteikė  Seimo narys Jonas Gudauskas, savivaldybės administracijos direktorius Tadas Bartkus, R. Navardauskas, Šilalės sporto mokyklos direktorė  Gitana Jurgutienė, Lietuvos dviračių sporto federacijos generalinis sekretorius Stasys Petrauskas, varžybų rėmėjas Egidijus Tutkus.

Nuoširdžiai dėkoju rėmėjams, medicinos darbuotojams,  Kaltinėnų ir Laukuvos šauliams bei jų vadovams Editai ir Ernestui,  Žadeikių seniūnui  F. Meiženiui, Šilalės miesto seniūnei Eglei Striaukienei, brigados generolo Motiejaus Pečiulio artilerijos bataliono kariams, Šilalės policijos komisariato pareigūnams, padėjusiems užtikrinti saugumą keliuose.