Senjorams ir neįgaliesiems - išskirtinis dėmesys

Šilalės sporto ir laisvalaikio centro baseino ir vandens procedūrų mėgėjai gali nudžiugti - jau nuo ateinančių metų sausio mėnesio Šilalės bei aplinkinių rajonų senjorai ir neįgalieji galės pasinaudoti nemokamomis mankštomis Šilalės baseine.

Šilalės sporto mokykla dalyvavo Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos skelbtame Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamų sporto projektų, skirtų fizinio aktyvumo veikloms, skartinančioms fizinio aktyvumo plėtrą, konkurse ir teikė paraišką „Senjorų ir neįgaliųjų fizinio aktyvumo skatinimas“. 2019 m. rugsėjo 24 d. Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu Šilalės sporto mokykls projektui buvo skirta visa projektui prašoma suma - 79 870 Eur. Projektas orientuotas į vyresnio amžiaus žmones ir jų sveikatos gerinimą, kurio dėka vyresni nei 60 m. amžiaus šilališkiai ir aplinkinių rajonų senjorai lankys mankšatas baseine bei vandens aerobikos užsiėmimus. Gyventojų senėjimas lemia didėjantį sveikatos priežiūros, socialinių ir kitų viešųjų paslaugų poreikį bei didina ligų prevencijos svarbą. Mažėjant darbingo amžiaus gyventojų, labai svarbu gerinti darbuotojų sveikatą, ilginti darbingą amžių, mažinti ankstyvų mirčių ir neįgalumo atvejų skaičių. Tokiu būdu socialinės atskirties (skurdo) mažinimo politika bei jos įgyvendinimas turi pasižymėti pagalbos priemonių, būdų, formų ir kt. įvairove. Todėl Šilalės sporto mokykla šio projekto dėka siūlys kaip vieną iš pagalbos priemonių būdų pasirinktai tikslinei grupei - senjorams ir neįgaliesiems, fizinio aktvumo užsiėmimus Šilalės baseine, skatindama ir remdama kaimiškose savivaldybės seniūnijose gyvenančių žmonių sportinį judėjimą, socialinės atskirties mažėjimą bei senjorų ir neįgaliųjų gyvenimo kokybės gerėjimą.

Projektas startuos nuo 2020 m. sausio mėn. grupės formuojamos ir registracija pradedama į projektą 2019 m. gruodžio mėn.

Šilalės sporto mokykla