Duotas startas kontaktinėms projekto veikloms

Šilalės sporto mokykla įgyvendina Sporto rėmimo fondo lėšomis finansuojamą projektą „Sportinio ugdymo, saviraiškos ir gabumų plėtotė“ bendrai finansuojamą Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo mainų paramos fondas. Šio projekto tikslas – suburti kuo daugiau įvairaus fizinio pajėgumo vaikų ir paauglių, ugdyti jų fizinį raštingumą, įtraukti į fizinę veiklą, kad įgytų naujų žinių bei įgūdžių apie sveiką gyvenseną, sportui skirtas priemones, įvairius sportinius žaidimus, netradicinio fizinio aktyvumo ir laisvalaikio formas.

Įsibėgėjus moksleivių atostogoms bei atlaisvinus suvaržymus neformaliojo ugdymo užsiėmimams, suorganizuota 7 dienų vasaros sporto stovykla, kurioje dalyvavo 60 vaikų. Šioje stovykloje daug dėmesio buvo skiriama socialiniams ir emociniams vaikų gebėjimams – savarankiškumo, atsakingumo skatinimui, kūrybiškumo atskleidimui, bendravimo ar komandiškumo įgūdžių ugdymui. Tiems gebėjimams, kurių šiandieniniams vaikams labiausiai trūksta, o ypač pandeminiu laikotarpiu. Nors vaikai yra perpratę ir laisvai naudojasi naujausiomis informacinėmis technologijomis, tačiau šis įprotis neužgožė gyvų pramogų. Stovykloje organizuojama veikla vaikus įtraukė bei džiugino ir mobilių įrenginių net nepasigedo. Čia buvo sudarytos plačios galimybės išbandyti skirtingas veiklas ir per jas geriau save pažinti. Ir nors savaitės trukmės stovykloje visų problemų išspręsti tikriausiai nepavyko, tam tiesiog nepakako laiko, tačiau tapo visiems aiškiau, kuriuos gebėjimus neformaliojo ugdymo veiklose vertėtų stiprinti ateityje.

Projektas „Sportinio ugdymo, saviraiškos ir gabumų plėtotė“ skirtas kaimiškose seniūnijų miestelio bendruomenėse gyvenantiems mokyklinio amžiaus vaikams, o programos metu vykdomomis veiklomis sieksime kiek įmanoma didesnio skaičiaus vaikų įsitraukimo į sportinį judėjimą sudarant vienodas galimybes kaimiškose vietovėse gyvenantiems vaikams. Rugsėjo mėnesio startuos kita šio projekto veikla - mokymo plaukti užsiėmimai. 2021 m. spalio 8 d. visų laukiame naktinėse orientavimosi sporto varžybose.

Projekto vadovė

Gitana Jurgutienė