Startavo projektas „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje - 2019“
Startavo projektas „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje - 2019“
2019 m. rugsėjo 9 d. Šilalės sporto ir laisvalaikio centro baseine startavo VŠĮ Lietuvos plaukimo federacijos informacijos ir paslaugų biuro projektas „Mokėk plaukti ir saugiai elgtis vandenyje - 2019“. Projektą koordinuoja ir administruoja VšĮ Lietuvos plaukimo federacijos informacijos ir paslaugų biuras. Projektą finansuoja Kūno kultūros ir sporto departamentas, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, prekybos tinklas Maxima ir miestų, kuriuose vyksta projektas savivaldybės.
Šiemet pasirašyta sutartis ir gautas finansavimas Šilalės rajono 113 antrokų mokymams. Norint užtikrinti visų rajonų antrokų galimybę dalyvauti šiame projekte Šilalės rajono savivaldybė papildomai skyrė lėšų dar 93 rajono antrokams. Iš viso dalyvauja 206 antrokai iš Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos, Šilalės r. Kvėdarnos Kazimiero Jauniaus gimnazijos, Šilalės r. Upynos Stasio Girėno mokyklos, Šilalės r. Pajūralio pagrindinės mokyklos, Šilalės r. Kaltinėnų Aleksandro Stulginskio gimnazijos, Šilalės r. Laukuvos Norberto Vėliaus gimnazijos, Šilalės r. Pajūrio Stanislovo Biržiškio gimnazijos, Šilalės r. Obelyno pagrindinės mokyklos.
Iki 2019 m. pabaigos per 18 pamokų kursą vaikai įgis šiuos įgūdžius: bendrą pripratimą prie vandens; kvėpavimo kontrolės vandenyje įgūdžius; sulaikyti kvėpavimą ir orientuotis po vandeniu; plūduriuoti horizontalioje ir vertikalioje padėtyje; slinkti ant krūtinės ir nugaros, kai skirtinga rankų padėtis, keisti kūno padėtį, išlaikyti lygsvarą vandenyje; atlikti šuoliuką į vandenį nuo bortelio ant kojų; saugiai išlipti iš vandens arba pasiekti saugią vietą t. y. sienelę, takelį ar negilią baseino vietą; judėti į priekį, atliekant ritmingus kojų judesius su lenta ant nugaros ir iškvėpiant į vandenį ant krūtinės (25 m); nuplaukti 25 m ant nugaros arba ant krūtinės be pagalbinės priemonės; įšokus į baseiną nuo bortelio, susiorientuoti po vandeniu, iškilus į paviršių plūduriuoti giliame vandenyje; atlikti šuoliuką (nuo bokštelio ar bortelio) ir nuplaukti 50 metrų keičiant būdą (25 m ant nugaros ir 25 m ant krūtinės).
Plaukimo instruktoriai vaikų įgytus įgūdžius patikrins kontroliniu testu, t. y. nustatys projekte dalyvaujančių vaikų gebėjimą nuplaukti pasirinktu būdu 25 m pagal tris lygius: be pagalbinių plaukimo priemonių – I lygis; su viena pagalbine priemone II lygis; su dviem ir daugiau pagalbinių priemonių – III lygis ir įteiks dalyvavusiems moksleiviams pažymėjimus.
Siekiant užtvirtinti vaikų plaukimo įgūdžius projektas bus tęsiamas vasario - gegužės mėn. ir skiriama 14 pamokų per kurias vaikai įgys I plaukimo lygį.
Mokyklos noriai prisijungė prie projekto vykdymo, skyrė transportą mokinių pavėžėjimui. Su mokiniais atsakingai dirba plaukimo patirtis turintys instruktoriai. Vaikams bus suteiktos žinios apie saugaus elgesio taisykles baseine ir atviruose vandens telkiniuose teikiamus malonumus ir galinčius iškilti pavojus, higienos reikalavimus lankant baseiną. Projektas yra labai svarbus ir atneša realią naudą vaikų mokymui plaukti.
‹ Atgal